Follow

Tehnologie, echipamente, legaturi telefonice

Pentru a putea oferii servicii de o calitate deosebita, la RoConnect utilizam numai “ingrediente” de cea mai buna calitate incepand de la echipamentele si software-ul propriu zis si pana la operatorii cu care colaboram. 

Software - soft-ul pe care noi il utilizam pentru a oferii serviciile RoConnect este folosit de peste 30% din companiile de telecomunicatii din lume. Pentru orice probleme tehnice, configurari sau adaugare de noi optiuni avem suportul celor peste 150 de programatori care lucreaza continuu la imbunatatirea acestei platforme telecom.

Echipamente - toate echipamentele noastre sunt localizate intr-un data center pe coasta de est a Statelor Unite unde sunt gazduite si echipamentele catorva agentii guvernamentale ale SUA, din acest motiv accesul la echipamente este strict restrictionat si functionarea echipamentelor este garantata chiar si in timpul calamitatilor naturale ( data center-ul nostru a functionat fara intrerupere chiar si in timpul uraganului Sandy care a lovit partea de est a Statelor Unite in 2012).

Echipamentele noastre sunt monitorizate 24/7 de catre un group de ingineri specializati in telecomunicatii si majoritatea problemelor tehnice sunt rezolvate de multe ori inainte sa afecteze continuitatea serviciilor.

Legaturi telefonice - conexiunile telefonice pe care le utilizam sunt selectate si monitorizate cu mare atentie pentru a asigura o calitate cat mai buna a sunetului. Prin parteneriate directe cu operatori din Romania si restul lumii, putem sa facem fata oricarui volum de trafic din orice zi sau perioada a anului.

Was this article helpful?
0 out of 0 found this helpful
Have more questions? Submit a request

Comments

Powered by Zendesk